Kategori
Uncategorized

Blinken nxjerr ‘jashtë loje’ Yuri Kim/

Diolomatia Yuri Kim, nuk arriti dot që si përfaqsuese radhe e SHBA-së, vëndit mik të Shqipërisë, të justifikonte punën e saj dhe të ngrihej në nivelin e një diplomateje perëndimore.

Ajo jo vetëm heshti duke mbyllur sytë dhe veshët, ndaj vjedhjes së votës, keq qeverisjes, tenderave, vjedhjet apo abuzimet me to.

Por me qendrimet apo daljet e saj pro nje narkokryeministri, dhe ministrave të tij, i legjimitonte në sytë e qytetarit keto vjedhje dhe abuzime te kesaj narkoqeverie.

Nje qëndrim tjeter jo diplomatik, jo të drejtë, jo dinjitoz, perfaqsuesja e SHBA-së mbajti ndaj opozites shqiptare.

Lexo dhe…

Martin Henze : Një pyetje për ju ambasadore . A jeni tani guvernator i shtetit të Shqipërisë apo ambasador ?

E ndërkohë që në ç’do vënd të botës, opozita stimulihet, ndimohet.

Kim bëri të kundërtën .

Ajo jo vetëm e shantazhoi, por e kërcënoj atë (opozitën) edhe në oborrin e shtëpisë së saj, deri me ngrënie bari .

Kim e shfrytëzoi dhe përçau atë, (opozitën) dhe kjo me porosi të Xhorxh Soros, për ti legjimituar pushtetin abuziv narkokryeministrit Rama.

Gjithshka në këto veprime të jashtligjeshme të kesaj diplomateje u bënë hapur, duke shkelur rende statusin e saj prej diplomati, edhe konventen e Vjenes.

Yuri Kim duke shfrytezuar jo vetem dosjen Muzin, dhe marveshjet e fsheta Rama-Basha, por dhe tenderat abuzive dhjetra milionë euro të kunatit të Bashës me narkopushtetin, arriti të kercenojë dhe nënshtrojë shumë shpejt ish kryetarin e Partise Demokratike Lulzim Bashën.

Lexo dhe …

Berisha: Basha pjesë e lojës ‘non grata’, ja çfarë i kërkoi Yuri Kim-it para zgjedhjeve

Ky i fundit i vetdijshëm për veprim-abuzimet e tij…

I zënë si miu në çark, përulësisht vendosi ti shërbejë qorrazi asaj dhe narkopushtetit, kjo duke vepruar hapur kundër interesave të Partisë Demokratike, votuesve, demokratëve dhe qytetareve shqiptare që prisnin ndryshim.

Por jo gjithshka që guvernatorja kim, Soros, OJQ-të e tij, mediat e paguara nga leket e droges, incernatorët, dhe narkopushteti ku ajo u mbështet dhe bashkpunoj për keto plane djallëzore në një vënd mik me një demokraci të brishtë, do të mund të dilte, apo realizohej simbas planit të tyre djallëzor.

Mbas hedhies në gjyq në gjykatën nderkombetare në Paris, të Sekretarit Blinken nga ish Kryeministri Berisha, per akuza të sajuara ndaj tij, nga OJF, dhe grupe interesi në shqipëri, të lidhura ngushtë me narkopushtetin dhe pasurimin e tyre abuziv nëpërmjet po ketij narkopushteti familjar, kanabizimin e vëndit, dhe vjedhjen e votës, vendimi politik i sekretarit Blinken “non grada” ndaj Berishës, ose në gjuhën popullore do të thotë:

”Një ndalim kundër një personi të huaj që hyn ose qëndron në vend”.

përfundoj një vrimë në ujë.

Kjo sepse simbas guvernatores Kim, ata (DASH) nuk do i çojnë faktet kunder Berishes në gjykatë, në Paris.

Lexo dhe https://alinsweden.blog/2022/01/21/yuri-kim-nuk-dergojme-dosje-per-berishen-ne-gjykaten-e-parisit-nuk-ndodh-keshtu-nuk-ndodh/

Ata (amerikanet) tani janë të vetdijshëm se çkanë brenda ato shkarravina OJQ-sh, dhe për të mos u diskritetuar, janë të detyruar të mos i çojnë në gjykatë.

Por dhe askush nga ata (brumbuj ujrash të zeza) që kanë sajuar dhe shkruar këto akuza të ndyra, të pa baza, duke mashtruar me vetdije edhe DASH-in, nuk do guxojnë dot të përballen me nje gjykatë ndërkombëtare për ti vërtetuar ato që kanë shkruar.

PRA- FAKTET.

Kjo sepse atyre nuk ju kish shkuar kurrë nder mend se ish kryeministri Berisha mbas 8 vitesh larguar nga pushteti, jo nuk do thyhej apo tërhiqej përballë tyre por do i denonconte për ti çuar dhe ulur ata para stolit te nje gjykatësi, në një gjykate te pa varur nderkombetare, për mashtrim,

Por dhe ata malavita, e dinin dhe e dinë mirë .

Se gjithshka e tyre, e shkruar dhe e folur vrimave po nga ata, ishte një mashtrim i ideuar nga xhorxh Soros, dhe i zbatuar më së miri nga Shefja e OJQ-ve të tij Delina Fico, ish dashnori i saj sot një narko-kryeminister Edvin Rama, burri i saj Çuçi, sot minister i brendeshem, mediat dhe analistet e majtë, të maskuar dhe paguara nga narkoqeveria me paratë e drogës dhe krimit të organizuar .

Guvernatorja Kim, të gjitha këto i dinte

Por asaj veç porosisë sorosjane, për të mbajtur me çdo mjet narkopushtetin e Edvin Ramës, Kimit i pëlqente të groposte fillimisht demokracinë shqiptare, duke e përçarë nëpërmjet pengut Basha atë .

Kjo mund të arrihej vetëm duke groposur fillimisht, mikun e SHBA-së, dhe Presidentëve amerikanë të dinastisë Bush, ish themeluesin e Partise Demokratike, Presidentin dhe kryeministrin demokrat Shqiptar Sali Berishën.

Në këtë mënyrë, guvernatorja Yuri Kim “pa dashur”, groposi veten.

Lexo dhe …. https://alinsweden.blog/2022/01/22/ja-pse-z-kim-nuk-eshte-e-besueshme-ne-fantazite-e-saj/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s