Kategori
Uncategorized

Martin Henze : Një pyetje për ju ambasadore . A jeni tani guvernator i shtetit të Shqipërisë apo ambasador ?

Këshilltari Gjerman CDU pyet në twitter, ambasadoren Yuri Kim .

Emërimi i ish-komunistëve në Komision është i papranueshëm për ne në SHBA dhe Evropë.

Është gjithashtu e papranueshme që ju personalisht me presionet dhe kërcënimet tuaja ndikoni në vendimet e parlamentarëve.

Ambasador:

Duket se ju qëllimisht po e ngatërroni vendin e Shqiponjave (shqipërinë) me një republikë bananeje.

Një pyetje për ju ambasadore.

A jeni tani guvernator i shtetit të Shqipërisë apo ambasador ?

Ambasador:

Duket se ju keni keqkuptuar diçka:

Reforma në drejtësi për të cilën ishit bashkërisht përgjegjës ka dështuar.

2 replies on “Martin Henze : Një pyetje për ju ambasadore . A jeni tani guvernator i shtetit të Shqipërisë apo ambasador ?”

Drejtesisht duket se ka interesa dhe selektivitet mbi baze interesash!

Nuk eshte e keqja opozita e vendit tek ne!

Eshte me shume maxhoranca! Me abuzimet, me te ardhurat me fondet, me grandet, me kredit, me koncesinet, me PPP, dhe per fate te keq nuk eshte folur asgje, asnje fjale per to!

Perkundrazi duke se janr bere pale duke nda e duke marre…!

* Pse behet Skavizca pa deshiren e mendimin e dakortesine e popullates dibrane, vendase ku kemi jetuar me 0000/ mijra vjet ne ate vend dhe tani per tekat e koncezionet te individeve e perdhosin e s’ pyesin pa fare dhimbje… e pyetje…?

* Si ishte demontimi i armrve te Gerdecit ku ndodhi masakra …?!!

Trebicka ishte kurbani!

Si erdhi nje firma fantazem per Unazen e Re, me letra, pa letra, ne emer e
penetrim te firmave, nen emrin amerikane,
ku e/ u evituan para se te behej masakra ekonomike…?

Si ambasadoret vijne me nje dosje, nen sqetull, nje karrike ne nje zyre dhe shpejte fillon loja
e arketimit,
e perfitimit,
e marrjes
saqe kur ikin jane me makina , depozita,
prona e dyzina?

Pse duhet te dhuhen e te thuren keto epitete?

Cfare ka qe vertetohet,
se jane te verteta?

A i kane pergenjeshtruar keto deshmi e akuza…!

Vila e Vllautinit vazhdon te jete ne Lunder…!

Po keshtu eshte pare e Regjistruar Soreka

Po keshtu ambasadorja amerikane…!

Aaaa,
Prejashtim ka
per cdo amerikan,
per cdo rast,
per cdo arsye,
per cdo cmim
sepse eshte merita jone!
Aleati yne i pare e kryesore!

Roli i amerikanrve eshte i pa mohueshem dhe eshte garanti yne jo i nje gjeje
por i shume gjejave!

Lidhur me politikat duhen te jene solide e perfaqesuese.

Nuk duhet ngaterruar interesat individuale
me ate te politikave ndershtetare…!

Ka selektivitet dukshem,
mbi politikat ne vend!

Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s