Kategori
Uncategorized

Shkon voton si legen ate qe i kerkon Edi Rama, ben edhe si trim.

Nga Enton Abilekaj .

Ditën e sotme Lulzim Basha njoftoi që do të votojë pro zgjatjes së mandatit të organëeve për vettingun në siste Gjygjqor, edhe pse kohë më parë e cilësonte këtë të fundit si projekt mafioz. Në Shtatorin e kaluar, Basha propozoi vettingun e politikanëve, por e harroi këtë gjë dhe nuk e ka përmendur më.

Gazetari dhe botuesi i Dosja.al Enton Abileka, përmes një postimi në Facebook ka shpëthyer keq ndaj Bashës, duke e cilësuar si një “legen” që voton ato që i urdhëron Rama, sepse do të marrë dy komisione.

Postimi i plotë i Abilekajt:

Shkon voton si legen ate qe i kerkon Edi Rama, ben edhe si trim. Çfare eshte ky? Do i japin 2 komisione, jo dy ndryshime, do i japim dy mundesi me pak fjale, qe te diskutoje me Damianin reformen territoriale dhe reformen zgjedhore. Po propozimet qe ka bere qe ne shtator? Ku humben? Po vettingu politik? Po shqyrtimi i punes se cdo anetari te KPK?

Ik voto ik se te bertet Yuri!

G.Standart .

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s