Berisha: Basha pjesë e lojës ‘non grata’, ja çfarë i kërkoi Yuri Kim-it para zgjedhjeve

Në emisionin ‘Dekalog’ në RTSH, Berisha tha se vërtetësinë e një gjëje të tillë ia kanë konfirmuar dy burime nga Uashingtoni. Ish-kryeministri akuzon Lulzim Bashën se ka gisht në vendimin e marrë pa prova nga DASH dhe nën lobimin e George Soros. “Kam qenë personi që i kam thënë (Bashës) që mund të mos kandidoj. … Vazhdoni leximin e Berisha: Basha pjesë e lojës ‘non grata’, ja çfarë i kërkoi Yuri Kim-it para zgjedhjeve