Kategori
Uncategorized

Berisha dhe samari i thyer i hamejve !

Nga vitet 49 në Korçë zhvilloej një gjyq popullor kundër një avokati të nderuar.

I vetmi fakt, a’e vetmja arsye e ketij gjyqi për të dënuar avokatin, ishte kundërshtia e tij ndaj instalimit të regjimit komunist .

Turma e mbledhur e harbutëve brohoriste në ekstazë pa e ditur pse.

Për ta mjaftonte një kothere thatë, dhe thirrja e pushtetit popullor për pjesmarrje, dhe urrejtje …

Ne nje moment autopolantet heshtin .

Dikush thotë se duhet të çohemi në këmbë për të dëgjuar vendimin e prokurorit ndaj armikut të popullit …

Pa mbaruar fjalën, nga fundi i sallës degjohen disa zëra ….

Në litar, në litar …

Ngre kokën avokati dhe shikon se zërat për dënimin me vdekje që ngjirreshin nga fundsalla, ishin të tre hamejve të thirrur nga pushteti enkas në gjyq pa arritur të hiqnin as samarin …( samarin hamejtë e përdorin kur ngarkoheshin)

Ju nis fjalën avokati …

Ju jeni një qeveri kriminale, pjelle e Titos, normal as më doni dhe as nuk ju dua.

Mirë ju …

Po këtyre hamejve që çirren në ekstazë, çfarë ju kam bërë thotë avokati !?!?!?

Samarin ju kam thyer …

Gëzohen, brohorasin hajdutët, mbetjet dhe pinjollet e diktaturës në pushtet .

Më në fund po goditet lideri demokrat, ai që drejtoj rrëzimin e diktaturës, bashkë me të edhe eterit e tyre shpirtërorë .

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s