Kategori
Uncategorized

Ofensiva ruse kundër mediave të huaja ngre pikëpyetje

Ofensiva ruse kundër mediave të huaja ngre pikëpyetje

Rusia po përpiqet në mënyra të ndryshme të manipulojë imazhin e luftës në Ukrainë.

Së fundmi, kërcënimet dhe kritikat ndaj mediave të huaja për “raportim të rremë” dhe ripublikime të lajmeve të vjetra për Suedinë janë përdorur si pjesë e propagandës.

Interesante nuk është se Rusia proteston, por si e bëjnë këtë. Është qesharake, thotë ish-diplomati Per Enerud.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s