Kategori
Uncategorized

Putini duhej të priste: – Hakmarrja e Erdoganit

Sipas
gazetës kryesore britanike , kjo është sjellje që vetë Putin tenton të tregojë ndaj krerëve të tjerë të shtetit.
Putin tenton t’i lërë qëllimisht krerët e shteteve në pritje të tij gjatë vizitave në Rusi.

Në vitin 2014, Putin bëri që kancelarja e atëhershme gjermane Angela Merkel të priste më shumë se katër orë gjatë një vizite shtetërore në Moskë.

Lojë

Si mbretëresha Elizabeth, edhe Barak Obama dhe një numër i madh krerësh shtetesh kanë përjetuar takime të vonuara të Putinit, ndonjëherë disa orë, raporton The Independent .

Ekspertët pyesin nëse Putini po e bën këtë si pjesë e një loje psikologjike. Në rastin e Erdoganit flitet se kreu i shtetit turk e la Putinin të presë hakmarrjen.

Në vitin 2020, ai u poshtërua kur Putini e bëri të priste dy minuta në një lojë pushteti në Rusi, shkruan ajo.

Ajo gjithashtu thekson se agjencia shtetërore turke e lajmeve Anadolu zmadhoi fytyrën e Putinit kur filmuan incidentin.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s