Kategori
Uncategorized

Faleminderit Elsa dhe ekipi fantastik i ambasadës së Suedisë në Tiranë.

Ambasada e Mbretërisë së Suedisë dhe Oborri mbretëror shqiptar ndajnë vlerësime të njëjta mbi rëndësinë e mbrojtjes së mjedisit dhe të zhvillimit të qëndrueshëm, sikurse fuqizimit të rolit të gruas si një mjet i pazëvendësueshëm për shëndetin e familjes shqiptare, dhe u pajtuan të eksplorojne fusha konkrete bashkëpunimi në funksion të këtyre synimeve.

Nga Princ Leka /

Mirëprita me një gëzim të veçantë vizitën në Oborrin mbretëror të Shkëlqesisë së Saj, ambasadores së Mbretërisë së Suedisë, Zj. Elsa Håstad, zv/ambasadoren Zj. Petra Burcher dhe Këshilltaren Zj. Lena Kallmert.

Falenderova Shkëlqesinë e Saj për mbështetjen e palëkundur të Suedisë kundrejt Shqipërisë dhe rrugëtimit të saj europian.

E përgëzova për angazhimin e saj energjik në mbarëvajtjen e një sërë nismash në dobi të vendit tonë.

Ambasada e Mbretërisë së Suedisë dhe Oborri mbretëror shqiptar ndajnë vlerësime të njëjta mbi rëndësinë e mbrojtjes së mjedisit dhe të zhvillimit të qëndrueshëm, sikurse fuqizimit të rolit të gruas si një mjet i pazëvendësueshëm për shëndetin e familjes shqiptare, dhe u pajtuan të eksplorojne fusha konkrete bashkëpunimi në funksion të këtyre synimeve.

Faleminderit Elsa dhe ekipi fantastik i ambasadës së Suedisë në Tiranë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s