Kategori
Uncategorized

Kështu i mashtron Putini rusët dhe botën

Vladimir Putin shtrëngon duart me një ushtar të plagosur. Por a e bën ai – apo vizita në spital është e rreme? “Ne duhet të supozojmë se shumica e asaj që shohim nga Kremlini është e drejtuar dhe e vënë në skenë,” thotë studiuesi rus Claes Levinsson.

Teorin: Så lurar Putin ryssarna och världen

Vladimir Putin skakar hand med en skadad soldat. Men gör han det – eller är sjukhusbesöket fejk? ”Vi måste förutsätta att huvuddelen av det vi ser från Kreml är regisserat och iscensatt,” säger Rysslandsforskaren Claes Levinsson.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s