Kategori
Uncategorized

Urime opozitës properëndimore: Urime Sali Berishës, e keni kuptuar ku duhet të qëndroni, jeni miq besnikë të Europës, Gjermanisë dhe SHBA-së.

Martin Henze …

Evropa/SHBA-Shqipëri: Duhet të theksojmë se në Shqipëri ekziston vetëm një grup politik i cili është, pa egjër por dhe pjesë e shoqërive civile, të Europës/SHBA-së dhe kjo është opozita shqiptare dhe këtu në veçanti PD. . dhe doktor Berisha, i cili e udhëhoqi Shqipërinë drejt Perëndimit dhe NATO-s,

Sali Berisha është i vetmi në Shqipëri që mund të dëshmojë përvojën historike me komunizmin, një orientim të qartë drejt Perëndimit dhe një angazhim real për t’u anëtarësuar në BE.

Aktorët e tjerë autokratë, si Rama, Veliaj, Basha, Tabaku Bardhi, Alibeaj janë, sipas nesh, në krah të ekzekutivit të korruptuar në Shqipëri.

Ata po negociojnë me Serbinë dhe kështu me Rusinë, duke anashkaluar Kosovën dhe shtetet e tjera demokratike në Ballkan, nuk kanë më besimin tonë.

Ne nuk do ta harrojmë këtë dhe sigurisht që do të qëndrojmë pranë jush dhe së bashku do t’i japim Shqipërisë një të ardhme në Bashkimin Evropian.

Në këtë drejtim, urime Shqipërisë, urime opozitës properëndimore dhe urime Sali Berishës, e keni kuptuar ku duhet të qëndroni, jeni miq besnikë të Europës, Gjermanisë dhe SHBA-së.

Ne nuk do ta harrojmë këtë dhe sigurisht që do të qëndrojmë pranë jush dhe së bashku do t’i japim Shqipërisë një të ardhme në Bashkimin Evropian.

“Le Pen një albanofobe dhe raciste”, Berisha uron Macron: Fitore e madhe për Francën dhe Europën

Nga

infopress

Ish kryeministri, Sali Berisha, ka uruar Emmanuel Macron për fitoren e zgjedhjeve në Francë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha shkruan se rizgjedhja e Macron në krye të shtetit është një fitore për Francën dhe Europën, teksa e cilëson rivalen e tij Marine Le Pen si një ekstremiste pro Putin.

“Rizgjedhja e Presidentit Makron, nje fitore per Francen dhe Europen!

Te dashur miq, ne zgjedhjet presidenciale te Frances presidenti Emanuel Macron u rizgjodh, mori mandat te dyte

Kjo ishte nje fitore e madhe per Francen dhe mbare Europen. Rivalja e tij Marine LePen ishte nje ekstremiste pro Putin por edhe raciste dhe albanofobe.

Ndaj dhe ti urojme suksese Presidentit Macron ne te mire te Frances dhe Bashkimit Europian. Sb”, shkruan Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha, ka uruar Emmanuel Macron për fitoren e zgjedhjeve në Francë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha shkruan se rizgjedhja e Macron në krye të shtetit është një fitore për Francën dhe Europën, teksa e cilëson rivalen e tij Marine Le Pen si një ekstremiste pro Putin.

“Rizgjedhja e Presidentit Makron, nje fitore per Francen dhe Europen!

Te dashur miq, ne zgjedhjet presidenciale te Frances presidenti Emanuel Macron u rizgjodh, mori mandat te dyte

Kjo ishte nje fitore e madhe per Francen dhe mbare Europen. Rivalja e tij Marine LePen ishte nje ekstremiste pro Putin por edhe raciste dhe albanofobe.

Ndaj dhe ti urojme suksese Presidentit Macron ne te mire te Frances dhe Bashkimit Europian. Sb”, shkruan Berisha

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s