Kategori
Uncategorized

”lider” i tredhur me darët e Ramës .

“Sinqeriteti iku e vate, e mori arratinè,

kohë që kur lakmia e zezë, e pushtoi njerinè.

I etur për epshe, pushtet, dhe pasuri ,

u more peng,

përfundimisht, e humbe vlerën e të qënit njeri.

Të uli në gjynjë,

të trodhi me darët që fshatari tredh derrin,

të mori zvarrë a i vrarë, siç e zvarrit edhe ujku _qenin.

Edi diarrea …

Telikun rreth qafës, një si Kaut në brazdë ta ka vënë,

ske faj që çirresh dhe ngjirresh, në çark të kanë zënë .

Koreania,

kunati, Rama,

tendera pallatesh, rrugësh, portesh, mejhanesh.

Shumë janë Lyl, shumë, edhe pa dosjen Muzin,

s’ti mbyll dot më Kimetja, as Gazi, as vula, as partia, as dryni, dhe as selia…

Nëntë vjet që veç mashtron,

si gjarpër i zi perdridhesh,

në shtëpinë e tyre, i mbyte me gaz demokratët.

Në ”miqësinë” e sorosjanëve, Ramës, Velinës, Taos, gjen rehat.

a e pyet ndonjëherë veten, sa thellë ta ka fut ai llozi i gjat ?

Eh mor Llull ”djali” thotë Kimetja kur të takon,

ti je trim, por pse zverdhesh, dhe lagesh, që brekët shpesh po i ndrron ?

Pse ikën ferrave, vrimave pse fshihesh a malukat,

dil në shesh burrash, nëse të ndjek kush, a mendon se ke elektorat.

Ske faj, Llull qyli…

tre herë ministër dhe një herë kryetar bashkie,

Ske faj, Llul brava…

plot nëntë vjet në karrige, si kryetar partie.

Ske faj Llull gazi…

që demokratët i mashtron, i ble i shet, rrugëve i le,

Ske faj …

o mashkull i pa besë, i pa fe, fajin e kemi ne…

Histori e trishtë,

e pengut të tredhur si derrat në stallë me darët e Ramës.

me tenderat, bizneset, lekët e kunatit.

marveshiesh të pista, të fshehta, mbi kurriz demokratësh.

Histori dallaveresh , dhe bari të thatë korean,

Në mes futur…

Rama, Velina, Dalina,Soros, dhe kimetja,

i qelbëzuari Çiban.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s