Kategori
Uncategorized

Henze : z.Tabaku, askush si beson më prrallat tuaja në Berlin .

Këshilltari Gjerman i CDU-ë Martin Henze /

Besimi i popullit tek lideri, politikat afatgjata sociale dhe të sigurisë, drejtimi i tij drejt fitores, është ngjitja elementare e një shteti kushtetues.

Z.Tabaku:

Askush si beson më prrallat tuaja në Berlin .

Si mund tju besojë më ju antarësia (popullsia jo e jo ) Si mund tju besojë më ju, PPE apo BE, kur ju vete zonjë jeni pjesërisht përgjegjëse që antarët e pa armatosur të partisë tënde në shtëpinë e tyre u sulmuan me urdhërin tuaj nga banditet e thirrur po nga ju, me shufra hekuri, armë, dhe gaz helmues.

Ne e dinë ç’farë ndodh në partinë tuaj, dhe nuk kemi nevoje per servirjen e përrallave tuaja.

Me veprimet tuaja ju jeni më të pa besueshem në BE, më shumë se kjo qeveri , dhe qeverisja e narkokryeministri tuaj …

The elementary glue,Tabaku,of a constitutional state,democracy is due acceptance,trust of the population.

How should the population believe Tabaku,who is partly responsible that unarmed party members are attacked with iron bars,weapons,poison gas,who tells fairy tales in Berlin..

Z.Tabaku !

Nuk mbahet partia me ambasadorë, megjithe se nuk është detyra e tyre të merren me partitë politike në vëndet ku ata shërbejnë …ata ikin e vinë …

Partia ka rregulla, ajo funksionon dhe mbahet jo me prralla dhe ambasadorë, por me votuesin, statusin, dhe antarësinë e saj.

Ju e humbët antarësinë me aferat dhe marveshjet e fshehta me narko-qeverinë, dhe narko-kryeministrin.

Ju humbet te drejten e perfaqsimit të antarësisë, në momentin që dolët nga parlamenti.

Ju e humbët të drejtën e përfaqsimin, në momentin që shitët zgjedhjet duke ndaluar të drejten e demokrateve per te votuar në zgjedhjet lokale.

Ju e humbët antarësinë duke përdorur ndaj saj ndër vite, mashtrimin dhe humbjen, dhunën dhe gazin helmues.

Ju e humbët besimin në momentin kur kandidatet per deputet, a kryetar bashkish, i zgjidhnit vetëm kur ata vinin tek ju me zarfat plot me qindra mijra euro .

Ju e humbët të drejtën e përfaqsimit të demokratëve …

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s