Kategori
Uncategorized

Berisha: Shqipëria plot me drogë e korrupsion, por ambasadorja nuk tha një fjalë

Lideri historik i demokratëve, Sali Berisha po zhvillon një bashkëbisedim me demokratët e zonës së Vaut të Dejës.

Gjatë fjalës së tij me demokratët, Berisha ka pyetur përfaqësuesit e SHBA në Tiranë se si ka mundësi që mbështesin Ramën, kur në Shqipëri shpërthen droga dhe korrupsioni.

LEXO EDHE: VIDEO/ Berisha: Lulzim Pengu, peng i një dosje për pastrim parash

‘Si ka mundësi që Shqipëria u mbush me drogë dhe ju nuk thatë asnjë fjalë. Si ka mundësi që kur drejtësia italiane solli dosjen e përfshirjes në trafiqe të ministrave, i krahasuat këto gjyqe, me proceset komuniste. Si ka mundësi që në Shqipëri shpërthejnë afera korruptive dhe nuk thoni një fjalë, një deklaratë.

Video !
Ish gruaja e Rames Delina Fico, krah ambasadorit Lu, dhe Kryeministri Rama me Lindën…
Video – Narkoqevetia Rama /

Mos mendoni se mbështesin Lulzim Bashën.

Jo mbështesin Edi Ramën.

Këtë ne nuk mund ta pranojmë.

Mbështetet Edi Rama sepse është mik me Sorosin.

Ne jemi mik me SHBA-të. Kjo e primareve është praktikë e SHBA’, tha gjatë fjalës së tij, lideri historik i demokratëve, Sali Berisha

Berisha: Albania is full of drugs and corruption, but the ambassador did not say a word

The historical leader of the Democrats, Sali Berisha, is holding a conversation with the Democrats of the Vau i Dejes area.

During his speech with the Democrats, Berisha asked the US representatives in Tirana how it is possible that they support Rama, when drugs and corruption erupt in Albania.

‘How is it possible that Albania was filled with drugs and you did not say a word. How is it possible that when the Italian justice brought the file of involvement in the trafficking of ministers, you compared these trials with the communist processes. How is it possible that corruption scandals break out in Albania and you do not say a word, a statement.

How is it possible that large foreign investors leave Albania and you do not say a word. How is it possible that 550 thousand citizens are leaving this country and you do not say a word against Rama.

How is it possible that Albanians can not get justice and you support the failed justice reform. How is it possible that you support a man who went from loss to loss, from affair to affair?

Do not think that they support Lulzim Basha. They do not support Edi Rama. We can not accept this. Edi Rama is supported because he is friends with Soros. We are friends with the US. This is the primary practice of the USA ‘, said during his speech, the historical leader of the Democrats, Sali Berisha

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s