Kategori
Uncategorized

100 mije demostrues në WASHINGTON DC, Ambasadorja Faber ne SHBA “ben thirrje per qetesi dhe u kërkon demostruesve te dalin menjehere nga salla e Kongresit.

Lajm i fundit:
Në Washington DC… mbriti Stresi!

Pak spec diegës nga Ylli Dylgjeri/

 • Mungon gazi lotsjellës dhe Komandant Veliu!
  -Pritet të mbërrije urgjent në ndihmë Sandër Lleshi
  -Njerzit kanë hyrë në Capitol Hill….
 • Ndërpriten sinjali i transmetimit të TV-ve nga vend ngjarja në Capitol Hill.
 • Të gjithë deputetet janë urdhëruar të streohen në tunelet e poshtme te ndertesës.
  -Gjithë amerika në rrugë dhe sheshe, nga Los Angels dhe deri te …rruga Elbasanit.
  -Per momentin ne sallen e Capitol Hill-it ndodhet vetëm…senator Kujtim Gjuzi.
 • Ka patur dhe goditje me armë…
  -Raportohet per shume demostrues te plagosur

-Kërkohet një negociator shqiptar per bisedime si
Ser Buldozeri( Hot Li Brayan)….Duhet niset Gramozi..

 • Jane rreth 100 mije persona ne këte moment në WASHINGTON DC,- thonë demostruesit.
  -Ambasadorja Faber ne SHBA “ben thirrje per qetesi dhe u kërkon demostruesve te dalin menjehere nga salla e Kongresit. Faber thekson në mesazhin e saj
  se duhet qetësi dhe maturi, te respektohet demokracia dhe vullneti i popullit. Ajo paralajmëron organizatorët se do futen ne listën e zezë të Shqipërise dhe nuk do lejohen te hyjne per 20 vite”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s