Kategori
Uncategorized

500 vjet ishin pushtues e jo vellëzër.

Doli në milet, Sulltani, doli edhe çyryk pashai i Vilajetit!

Reparte kavalerie, roja e nderit e veshur me uniforma ushtarake të jeniçerëve dhe spahinjve që i përkasin perandorisë pushtuese osmane.

Kuajt e paradës dhe simbolet ushtarake të perandorinë osmane që mbajti të pushtuar për 500 vjet Shqipërinë, dje pritën pashain që administron Vilajetin e Shqipërisë dhe po takohet me sulltanin e madh, për të diskutuar mbi kufijtë dhe hallet e perandorisë.

Vënde me histori të përbashket dhe popuj vëllezër, tha Sulltani.

▪️Gerçek Sultan Gerçek, u përgjigj Çyruk pashai

Bashkë kemi luftuar për perandorinë…

Përsëri bashkë jemi përballë opozitës, zgjedhjeve të 25 Prillit dhe evropes.

Ti më ndimo të mbaj dhe rimarr pushtetin dhe unë Sadık köpek, imparatorluğun avlusunda bütün gün havlayacak …do leh kundër gjithkujt, gjithë ditën, brenda oborrit tënd perandorak.

Në fakt ne nuk kemi asgjë kundër miqësisë me Turqinë, por akush nuk mund të zhbëjë historinë 500 vjeçare që turqit ishin pushtues e jo vellëzërit tanë…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s