Kategori
Uncategorized

Amerikën e pritët plot 45 vjet, por lirinë ja u sollë studentët e Dhjetorit.

Një komb që hesht vdes.

Amerikën e pritët si ujin e ftohtë për 45 vjet.

🔹Por më në fund, lirinë ja u sollë studentët e dhjetorit

Erdhi si erdhi, ai erdhi…me plot 1 milion vota.

Kodoshi i kombit, erdhi për disa si “Mesia”…por…

▪️Jo për socialistët, -jo për votuesit, -jo për emigrantët, -jo për të zhgënjyerit, -jo për shqiptarët. ▪️Por për vete, bandat e trafikut, dhe llum-klanin e tij kriminal.

▪️Të gjithë brënda PS-së i dinin bëmat e kodoshit si student, pedagog, shites ikonash të vjedhura, lakuriq nate, apo si kryetar bashkie e me radhë.

Por askush nuk foli.

▪️Etja juaj për pushtet dhe para ishte më e madhe se partia socialiste dhe shqipëria, ndaj ju socialistët heshtët.

▪️Etja juaj për pushtet dhe para ishte më e madhe se e vërteta e hidhur per ate monstër dhe klanin e tij, sorosian G-99-ç, ndaj ju intelektualët, analistet dhe gazetarët heshtët .
▪️Etja dhe marrja e nje kolltuku deputeti duke heshtur, a punuar nën rrogoz edhe disa nga ju abuzuesit me pushtetin në qeverisjen e kaluar ishte më e madhe se e keqja që po i kanosej vëndit.

▪️dhe ju heshtët.

Dhe kodoshi i kombit e nisi…

▪️E nisi me timonin, e mori, su ngop.

▪️Kërkoj tepsinë e vodhi, su ngop,

▪️Mbushi me hajdutë, trafikantë dhe kriminelë parlamentin, su ngop,

▪️Mbushi bashkitë me kriminelë të dënuar në europë su ngop.

▪️Hashashizoj dhe kriminalizoj gjithë shqipërinë, përsëri su ngop.

▪️ Grykësia e tij, e çoj kodoshin deri në aktin më exstrem, më të shëmtuar, mori gjithë pushtetet duke vjedhur edhe më të shenjtën…votën,

▪️dhe kodoshi përsëri su ngop

Pangopësia, pafytyrësia, dhe psikopatia e tij e çoj në tradhëti,

▪️dhe tradhëtia e çoj deri atje, sa ky kodosh kryeminister i pa besë dhe i pa brekë, ti fusi hundet e droguara, nga maskarallëku në maskarallëk, dhe tradhetia në tradhëti.

▪️Nga shitja e detit, deri në bashkpunimin me Vuçiçin në dëm të Kosovës, për sërbinë e madhe,

▪️Ky kodosh kryeministër, shkeli mbi kufomat e masakrës se Reçakut, vëndi ku gjaku dhe lotët për rreth 1400 fëmijët e masakruar dhe zhdukur nga paramilitarët sërbë s’është tharë akoma.

🔹Të gjithë flasim dhe bërtasim, por askush spo e ndal dot më këtë monstër “rilindase” dhe etjen e tij për vjedhje, Gjak, dhe shkatërrim.

Presidenti ka kohë që e thotë…

Referendumi…zgjidhja e vetme dhe më e mirë për ta ndalur dhe shporrur të keqen e madhe.

Kryetari i opozitës çdo ditë denoncon varfërinë, dhunën, vjedhjet, trafikun, dhe grabitjen e pasurive shtetërore.

Berisha si askush tjetër, në dukje i vetëm, por me bekimin dhe besimin e popullit, në vijen e parë përballë mafies me kostum pushtetari.

Të rinjtë po sfidojnë kodosh-diktaturën dhe prindërit, duke u ngritur të vetëm, në revoltë dhe duke u përplasur me të keqen ballas.

Të gjithë bashkë, ne mundemi.

🔹Të majtë e të djathtë, socialistë e demokratë, jo për pushtet, por për shqipërinë.
🔹Ai nuk është më vetëm e keqja për qytetarët e këtij vendi, por edhe një fatkeqësi dhe dëm i riparueshëm për ju socialistët progresistë.

🔹Ne mundemi dhe duhet ta shporrim me çdo mjet dhe kusht, çibanin e qelbëzuar.

🔹Çdo sekondë e minutë e humbur, është shpëtim për kodoshin, dhe katastrofë për kombin.

Amerikën pritët plot 45 vjet, por lirinë ja u sollë studentët.

Ndaj mos prit ambasadorët, por Çohu, 🔹bashkohu, dhe shkatërroi tentakulat kanceroze të oktapidit famoz.

🔹Çohu dhe shkatërro pushtet klanin kriminal që ka marrë peng dhe po mbyt një popull dhe një komb të tërë…

🔹ÇOHU !

🔹KOHA ËSHTË E GUXIMTARËVE !

🔹HESHTIA E MËKATARËVE !

🔹BASHKPUNIMI ME KODOSH-KRYEMINISTRIN, E BRUMBUJVE TREDHARAKË…

U.Gjata .

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s