Kategori
Uncategorized

Gjermania dhe NATO ndaluan Serbinë që të niste projektin e një Serbia të Madhe

Në vitet 1990, Gjermania dhe NATO ndaluan Serbinë që të niste projektin e një Serbia të Madhe, dhe me të drejtë.

Pikërisht sepse donim të parandalonim gjenocidin kundër shqiptarëve. Vocic ishte Ministër i Propagandës.

Tani Rama po organizon një aleancë me Serbinë në mënyrë që të vazhdojë të ekzistojë si një autokrat. Kjo është tradhti e lartë ndaj Shqipërisë, Kosovës, dhe NATO-s

Martin Henze, këshilltari ekonomik pranë CDU (parti qeverisëse) në Gjermani

Albania: ‪

In the 1990s, Germany and NATO prevented Serbia from initiating the project of a Greater Serbia, and rightly so.

Precisely because we wanted to prevent genocide against the Albanians. Vocic was Minister of Propaganda.

Now Rama is organising an alliance with Serbia in order to continue to exist as an autocrat. This is high treason against AL, Kosovo, NATO

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s