Kategori
Uncategorized

Pse po heshtin emigrantët: Të kërcënuar, apo të hedhur si leckë e shtrydhur

Nga aktivisti në emigracion,Eduart Tafaj, drejtues i shoqatës Magnezia Volos

Edhe Mbretëritë një ditë bien!

Kanë ngelur edhe pak ditë, nga zgjedhjet vendore në Shqipëri. Aq pak, sa shumë janë reagimet e patronazhistëve, për këto pak ditë akoma që të shohim përfundimet.

Megjithatë kjo nuk më shqetëson!
Shqetësim është heshtja masive e emigrantëve, të cilët nuk kanë as një kërkesë, apo pretendime ndaj vendit të origjinës. Një heshtje frikësuese, pasi është treguesi i qartë nënshtrues, ndaj rilindjes në pushtet.

Takim i drejtuesve të shoqatave shqiptare në Greqi, me Kryeministrin Sali Berisha –

Sot!?
Sot heshtje mavi!
Atëherë na i kishte fajet Saliu.
Po sot?

Sot tregojmë, që të shumtët janë nën vëzhgimin vigjilent të patronazhistit, edhe qeveria ka më shumë probleme madhore, sesa vota dhe përfaqësimi.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s