Kategori
Uncategorized

Ministri i mbrojtjes Hultqvist: Mendoj se Rusia është gati të sulmojë të tjerët

Lufta e agresionit të Rusisë kundër Ukrainës ka vazhduar pothuajse për gjashtë muaj.

Në përkeqësimin e situatës së sigurisë, Deti Baltik jugor dhe Öresund janë veçuar si veçanërisht të rëndësishme për mbrojtjen e Suedisë.

Të hënën, Peter Hultqvist (S) do të takohet me kolegët e tij norvegjezë dhe danezë për të diskutuar thellimin e bashkëpunimit ushtarak në zonë.

– Nuk mendoj se ambicia ruse është vetëm për të shkuar në luftë në Ukrainë.

Nëse janë të suksesshëm, atëherë sigurisht që janë të përgatitur të kalojnë në vende të tjera, thotë ministri i Mbrojtjes për Expressen.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s