Kategori
Uncategorized

Sa herë shpërthejnë skandalet e qeverisë del një “non grata” për Berishën …

Edhe unë mendoj se Berisha duhet të kishte ikur.

Por ai nuk ikën.

Nuk ikën sepse nuk do të ikë dhe nuk ikën sepse ata që kanë në dorë ta heqin nuk duan që të ikë.

Dhe këta nuk janë dy apo tre veta që po e mbajnë Berishën aty me forcë duke dhunuar të tjerët.

Janë pjesa dërrmuese e 600 e ca mijë demokratëve që e votojnë.

Demokraci me komandim nuk bëhet dot.

Edhe unë mendoj se Berisha duhet të kishte ikur. 

Por ai nuk ikën.

📌-Nuk ikën sepse nuk do të ikë dhe nuk ikën sepse ata që kanë në dorë ta heqin nuk duan që të ikë.

Dhe këta nuk janë dy apo tre veta që po e mbajnë Berishën aty me forcë duke dhunuar të tjerët.

✌🏼-Janë pjesa dërrmuese e 600 e ca mijë demokratëve që e votojnë. Demokraci me komandim nuk bëhet dot.

Zgjidhja tjetër është drejtësia.

As këtë nuk po e bëjnë.

Këta të Spakut pse nuk hetojnë me themel?

Nëse ka fakte që ka bërë korrupsion apo ka lidhje me bandat ta çojnë përpara ligjit.

📌-Nëse nuk ka, të thonë që është i pafajshëm dhe kjo punë të mbyllet një herë e mirë.

Se kjo lloj agonie pa fund nuk po dëmton vetëm PD-në.

Po dëmton Shqipërinë në radhë të parë.

Kjo është shumë e trishtë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s