Kategori
Uncategorized

Paralajmërimi i Putinit: Nuk kemi filluar seriozisht në Ukrainë

Të gjithë duhet ta dinë se në përgjithësi nuk kemi filluar ende asgjë seriozisht.

Në të njëjtën kohë, ne nuk i refuzojmë bisedimet e paqes.

Por ata që i refuzojnë duhet ta dinë se sa më gjatë të zgjasë, aq më e vështirë do të jetë për ta të negociojnë me ne,

thotë Putin një fjalim televiziv në parlamentin e vendit të tij të enjten.

”Lërini të provojnë” !

Sipas Putinit, bota perëndimore po bën një luftë kundër Rusisë
përmes agjentëve, pra Ukrainës, kundër Rusisë – me ndihmën e dërgesave të armëve në Ukrainë dhe sanksioneve ekonomike kundër Rusisë.
Presidenti rus akuzon Perëndimin se po përdor konfliktin në Ukrainë për të tentuar të izolojë dhe dobësojë Rusinë.

“Historia nuk mund të ndalet”

– Ata thjesht nuk kanë nevojë për një vend si Rusia.

Kjo është arsyeja pse ata përdorin terrorizmin, separatizmin dhe forcat e brendshme shkatërruese në vendin tonë,

thotë Putin , duke shtuar se Perëndimi ka dështuar.

– Rrjedha e historisë nuk mund të ndalet.

Të gjitha përpjekjet e botës së bashkuar perëndimore për të detyruar versionin e saj të një rendi botëror botëror janë të dënuara të dështojnë, thotë ai.

mailto:arne.lapidus@expressen.se

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s