Kategori
Uncategorized

Po luftojnë për të ngopur barkun e botës .

Në fushat e zeza të Donbasit, fermerët po luftojnë për të ngopur stomakun e botës dhe për të ngadalësuar krizën globale të ushqimit.

E bëjnë këtë me jetën në rrezik dhe me frikën në bark.

Mënyra se si ato kanë sukses apo jo ka efekte të drejtpërdrejta në raftet tona të ushqimit.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s