Kategori
Uncategorized

Presidenti Ilir Meta deklaron se pjesë e procesit që shpalli non grata kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka qenë edhe Lulzim Bashsa.

Presidenti Ilir Meta deklaron se pjesë e procesit që shpalli non grata kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka qenë edhe Lulzim Basha .

Pjesë e procesit per shpalljen non grata te Sali Berishes ka qenë Lulzim Basha. Zoti Berisha është nje politikan qe ka ndikimin e tij.

Unë e kam paralajmëruar z. Berisha se do shpallej non-grata disa muaj para se të ndodhte, në shkurt të atij viti dhe se pjesë e këtij procesi ka qenë dhe Lulzim Basha.

Ja kam thene Berishes me ane te nje kolegu tuaj Cim Peka.

Nuk eshte detyra ime te denoncoj. Kam qene i qarte per kete ceshtje.

Une e kam patur informacion dhe madje i dija dhe zhvillimet pas shpalljes se Berishes non-grata“, tha Meta.

”Kam qenë në kundërshti me Bashen, që para 25 prillit për çdo veprim që ka bërë në favor të mazhorancës. Dalja nga parlamenti, bojkotimi i zgjedhjeve vendore si dhe Reforma Zgjedhore jane fakte te qarta”.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s