Kategori
Uncategorized

Marrëveshja e Putinit me Vuçiçin, dhimbje koke e re e BE-së…

– Rusia shfrytëzon, manipulon dhe luan me vendet evropiane kundër njëra-tjetrës, thotë eksperti rus Hugo von Essen në Qendrën për Studime të Evropës Lindore në Institutin e Politikës së Jashtme .

Premium:

I söndags meddelade Serbiens president Aleksandar Vucic att han ingått ett nytt treårigt gasleveransavtal med Vladimir Putin.

Det innebär en ny huvudvärk för EU.

– Ryssland utnyttjar, manipulerar och spelar ut europeiska länder mot varandra, säger Rysslandsexperten Hugo von Essen vid Centrum för Östeuropastudier hos Utrikespolitiska institutet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s