Kategori
Uncategorized

Ky Revolucion nuk ndalet nga asgjë .

Ky revolucion nuk ndalet nga asgjë. Nuk besoj se ka pasur një shkelje më të rëndë mbi vlerat e lirisë, mbi të cilat qëndrojnë SHBA-të dhe vendet e lira.

Nuk është kurrë orientim apo parim i vendit të madh të lirisë !

Ky është një akt individual, për të cilin ne në mënyrë absolute do të informojmë me hollësi autoritetet e SHBA-ve”, tha Berisha.

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka shprehur bindjen e tij sot se ndërhyrja e Ambasadores së SHBA-së Yuri Kim, në proceset e brendshme të Partisë Demokratike është një akt individual dhe jo një orientim i vendit të saj të madh të lirisë, Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

I pyetur nga gazetarët sot në selinë e PD-së për këtë ndërhyrje të ambasadores në vendimet që po merr gjykata së fundmi lidhur me drejtimin e PD-së, Berisha tha:

“Nuk besoj se ka pasur një shkelje më të rëndë mbi vlerat, vlerat e lirisë mbi të cilat qëndrojnë SHBA dhe vendet e lira. Nuk besoj kurrë se ky është një orientim, është një parim i vendit të saj të madh të lirisë. Ky është një akt individual për të cilin në mënyrë absolute do të informojmë me hollësi autoritetet e SHBA.”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s