Kategori
Uncategorized

Lezhë: I dënuari i ndërgjegjies zgjidhet kryetar seksioni i PD-ë.

Kush është Zaim Keqi .

Arrestuar më 29 nëntor 1983 për tradhti të lartë ndaj atdheut, arratisje e mbetur në tentativë.

Mbas nje hetuesie dhe tortura çnjerezore, ai dënohet sipas nenit 47, gërma GJ, me 15 vjet heqje lirie dhe 5 internim dhe sipas nenit 55 fraksion 1 për agjitacion e propagandë kundër partisë dhe pushtetit popullor. Dënuar nga Gjykata e Rrethit gjyqësor Lezhë.

Zaim Keqi u lirua vetëm mbas krijimit te Partise Demokratike, në 1991.

Donika Haxhia :

Partia Demokratike e Shqiperise – Komisioni i Rithemelimit ✌️✌️

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s