Kategori
Uncategorized

Çfarë po kërkon, dhe çfarë do gjejë Basha në Shkodër .

Avokat Genci Gjokutaj /

Sot duke lundruar neper portale e faqe te ndryshme ne fb lajmi qe me nxiti habine me shume ishte vizita e Lulzim Bashes ne Shkoder i paperkrahur nga asnje deputet i ish Partise se ish Tij! Dhe si gjithone per shkak te kersherise se arsyes dhe kembenguljes per te mesuar te verteten me erdhi ne kujtese kjo histori!

Aq sa e gjeti Jupi ate te se emes aq edhe Luli do te gjeje mbeshtetje ne Shkoder dhe ne te gjithe Shqiperine i thashe vetes! Besoj me besoni dhe per rrjedhoje edhe me kuptoni e mbeshtesni! Ju falemnderit! G🙏

Jupi nje shqiptar i ish Jugosllavise per shkak te ngucjeve dhe perndjekjes se UDB vendos dhe arratiset ketej nga ne në Shqiperi!

Sapo shkeli token shqiptare arrestohet dhe merret ne pyetje nga Sigurimi i Shtetit.

Ata donin arsyen se pse Jupi kish ardhur ne Shqiperi.

1 jave pa buke dhe vetem me uje Jupi torturohej dhe pyetej se perse kishte ardhur ne Shqiperi. Sigurimi dyshonte se qe agjent jugosllav dhe jo se Jupi prej ndjekjes se atyre kish kaluar kufirin.

Erdhi nje moment kur Jupi kuptoi se tortura e Sigurimit te Shtetit qe me e tmerrshme se perndjekja e UDB. Dhe per kete arsye u tha: do ja u them une pse kam ardhur ne Shqiperi!

Aq sa e gjeti Jupi ate te se emes aq edhe Luli do te gjeje mbeshtetje ne Shkoder dhe ne te gjithe Shqiperine i thashe vetes!

Besoj me besoni dhe per rrjedhoje edhe me kuptoni e mbeshtesni!

Ju falemnderit! G🙏

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s