Kategori
Uncategorized

Vërtet, nga çfarë duhet të japë dorëheqjen Berisha?

E ndërsa Alibeaj na gënjen, kur na thotë se :

“Berisha nuk është pjesë e grupit të PD”.

Dhe po ai, pak më vonë i kërkon Berishës të japë dorëheqjen

Atëhere pse nuk na i shpjegon Alibeaj, se çfarë posti ka Berisha që simbas tij duhet të japë dorëheqjen ?

Sali Berisha sot është thjeshtë një prej deputetëve të grupit parlamentar të PD-së, dhe anëtar i Komisionit të Përkohshëm të Rithemelimit të Partisë Demokratike .

Sali Berisha është pjesë e grupit të rithemelimit, (grup i cili po drejton Partinë Demokratike) deri ne zgjedhjet e pergjithshme te kesaj force politike në muajin Prill.

Ndaj Alibeaj apo ata pas tij, (ne fakt te shkarkuar me ndryshimet statuore të 11 Dhjetorit) nuk mund ta ndalojne dot Sali Berishën të takojë dhe kuvendojë me demokratët, apo të marri pjesë në mbledhjet e grupit parlamentar demokrat .

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s