Kategori
Uncategorized

Kryemadhi: Basha mori para që të bojkotonte zgjedhjet e 2019! Zbardhni llogaritë në Holandë

Për të vërtetuar akuzën e saj ndaj Bashës, Kryemadhi kërkoi që të zbardheshin llogaritë e ish-kryetarit të PD në Holandë.

“E para ishte pranimi i vendimeve flagrante që Basha i bënte frontit opozitar, duke filluar nga djegia e mandateve, bojkoti i zgjedhjeve lokale.

Unë personalisht do ta digjja në shenjë solidariteti, por grupi parlamentar u ngrit dhe tha se “do të na zënë njerëzit me gurë”.

“Dhe mos kujto se Brukseli ka hall shumë të madh demokracinë që po shkel Edi Rama aty”. Gabimi tjetër që ne bëmë, ishte bojkotimi i zgjedhjeve.

Sa është paguar lideri i opozitës për të mos hyrë në zgjedhje lokale? Unë mendoj që po. Mjafton të zbardhen llogaritë financiare të familjarëve të tyre dhe fondacioneve bamirëse që janë në Holandë”, tha Kryemadhi.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s