Kategori
Uncategorized

Ulf Kristersson :Vendimi i Suedisë per ti dhene arme Ukraines eshte më i miri

Lideri moderat suedes Ulf Kristersson thotë se

MUND TË BËJMË MË SHUMË PËR TË MBËSHTETUR UKRAINËN .

Mesazhi i djeshëm nga BE dhe SHBA për Swift është i mirë. Sa më shumë që mund të bëjmë për të minimizuar ekonominë ruse dhe për t’i shkëputur nga pjesa tjetër e botës aq më mirë.

Por BE duhet të ndërmarrë edhe më shumë hapa nga gazi dhe nafta ruse, që sot është burimi vërtet i madh i të ardhurave.

Vendimi që Suedia duhet të kontribuojë edhe me armë në Ukrainë tani është me të vërtetë urgjent .

Çdo ditë dhe çdo orë është vendimtare për mbrojtjen ukrainase.

Tani edhe Gjermania ka ndryshuar dhe ka kontribuar. Të moderuarit janë të gatshëm të marrin pjesë në hartimin dhe zbatimin e këtij betoni – por qeveria duhet të veprojë menjëherë.

VI KAN GÖRA MER FÖR ATT STÖTTA UKRAINA

Gårdagens besked från EU och USA om Swift är bra. Ju mer vi kan göra för att minimera den ryska ekonomin och koppla bort dem från resten av världen desto bättre.

Men EU måste också ta fler steg från rysk gas och olja, som i dag är den riktigt stora intäktskällan.

Beslut om att även Sverige ska bidra med vapen till Ukraina brådskar nu verkligen. Varje dag och varje timme är avgörande för det ukrainska försvaret.

Nu har även Tyskland ändrat sig och bidrar. Moderaterna är beredda att vara med och utforma och genomföra detta konkret – men regeringen måste agera omedelbart.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s