Kategori
Uncategorized

Rusi-Ukrainë: Kështu qëndrojnë forcat e armatosura

Ukraina ka 14 herë më shumë ushtarë aktivë se Suedia dhe pothuajse 1000 tanke – por në krahasim me Rusinë, vendi është në një disavantazh të vërtetë.

Megjithatë, Ukraina ka të paktën një atu në një luftë në përshkallëzim.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s