Kategori
Uncategorized

Jo 650 por 950 mijë usd nga kompania ruse.

Lulzim Basha ka paguar 450 mijë dollarë në tre muaj dhe shumën 500 mijë $ si special fee nga kompania Ruse offshore, keshtu që bëhen plot 950 mijë USD dhe jo 650 mijë.

Diferenca e deklaruar nga prokuroria në Tiranë është plot 300 mijë $ dmth, gati 350 milionë lekë.

Shuma totale prej 950 mijë $ është deklaruar në Departamentin e Drejtësisë në SHBA nga kompania Lobistë MUZIN së bashku me kontratën e plotë dhe dokumentin që sqaron çdo detaj të pagesave.

Skandali i financimeve ruse për lobim në SHBA nga Lulzim Basha u denoncua nga media amerikane Mother Jonnes dhe më pas Zëri i Amerikës.

Basha në qëndrimin e tij publik ka theksuar se janë paguar 500 mijë $ nga donator dhe dashamirës të PD, por nga deklarata e tij jo vetëm vlera nuk është e njëjtë, por nuk ka ende asnjë event donacionesh apo donator të vetëm që të deklarojë se ka financuar apo mbështetur Lulzim Bashën i cili këtë herë duket se është vërtet në hall jo vetëm më drejtësinë në Shqipëri por edhe në SHBA.

One reply on “Jo 650 por 950 mijë usd nga kompania ruse.”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s