Kategori
Uncategorized

Lulzim Basha ose kopja e keqe e mashtruesit Erion Veliaj!

Pr/ Enver Bytyçi /

Lulzim Basha po bën fushatë në Tiranë për zgjedhjet lokale në Shkodër, Durrës, Vorë, Lushnjë, Dibër e Rrogozhinë. Njësia 4 ishte stacioni i parafundit dhe ajo 6 ishte e fundit.

Edhe pse nuk lejohen mediet dhe njesoj si Veliaj dergon kaseta ne TV, vetem 20 veta i shkojnë në takime! Ndërkaq këtyre një ose dy dyzina njerësish Basha u flet vetëm kundër Berishës.

Nuk e fsheh faktin se garën nuk e ka me Ramën, por me ish-kryeministrin e vendit. Për garniturë përemend në fjalinë e parë skandalin e radhës së qeverisë, në fjalinë e dytë merr “meritat” e denoncimit (nga Sali Berisha) dhe më pas fillon e flet përçart “se si Ilir Meta e paska marrë PD-në”!

As nuk skuqet e as nuk zverdhet kur ai gënjen si në ditë me diell edhe në ditë me shi!

Thotë se kandidatët e PD-së së primareve janë kandidatë të Ilir Metës.

Në fakt LSI dhe PDK e Ndokës kanë vënë logot e tyre në dispozicion të Grupit themelues të PD-së e kandidatëve të tij.

Thjesht për të mundësuar regjistrimin në konkurim. Ose thjesht për të mundur dyshen Rama-Basha!

Më pas sulmon Sali Berishën sikur ai të kishte ardhur nga ndonjë planet tjetër “për ta shkatërruar PD-në”! Por shkodranët do të kenë mundësi të bëjnë humor me premtimin që ai jep “Unë edhe i vetëm do të luftoj dhe do të fitoj kundër trekëndshit të Bremudës! Beteja sapo ka filluar!”

Berishës i thotë se ai dashka ta marrë peng PD-në! Ndërkaq është Basha ai që, me miratimin e Doktorit ose jo, e mori peng Partinë Demokratike. Shihni kush qëndron rreth tij:

– Asnjë themelues i Partisë Demokratike? Thuajse asnjë qëndrestar i ngjarjeve të vitit 1997?!

Demokratët e vërtetë janë grumbulluar rreth Berishës. Basha është i vetmuar, sepse ai është pengamarrësi i Partisë Demokratike për më shumë se tetë vite radhazi.

U përpoq të krijojë kopjen e rilindjes së Ramës në Partinë Demokratike.

Ta uzurponte atë. Ta tjetërsonte dhe ta vinte sektin e tij në shërbim të vetes.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s