Kategori
Uncategorized

Berisha: Lul Brava do emërohej president, prandaj Rama kërkonte rrëmbimin e këtij posti.

Lideri historik demokrat, Sali Berisha, tha për Klan Neës se përpjekja për shkarkimin e presidentit Ilir Meta është përpjekja më antidemokratike dhe më e rrezikshme për këtë vend.

Sipas tij, qëllimi final ishte që Lulzim Basha të bëhej president.

“Rama rrëmbeu zgjedhjet, tani do rrëmbejë postin e presidentit për Lul Bravën.

Është pyetur edhe Sali Berisha për këtë, si e vlerëson. Kam qenë kategorik. Më kanë pyetur njerëz të rëndësishëm. Zëra ndërkombëtarë.

Jam përpjekur të shpjegoj se çfarë pasojash do kishte kjo. E tëra kjo bëhej për të vendosur në krye, simbolin e të gjitha ligësive në politike.

E gjitha kjo bëhej, që shpejt e shpejt të zgjidhej Lul Brava president. Sigurisht që zëri im ishte i fuqishëm kundër tij.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s