Kategori
Uncategorized

Kandidati 400 votash, i Pengut në Lushnjë…


Kjo ndodh sepse asnjë demokrat nuk i pranoj kandidimin, duke e detyruar pengun të marri borxh njeriun e Topit për garën e Lushnjes

Image

Ilir Sefa, FRD në Lushnjë si kandidat do merrte vetëm 400 vota, aq vota sa do marri dhe me 6 Mars me Bashën,…

Duke e ndier jo vetem humbjen, por dhe pabesine që pengu po i bente duke e nxjerre nga parlamenti per te futur dike tjeter kandidati Sajmir Korreshi, u tërhoq duke preferuar të mbante mandatin e deputetit.

E njëjta gjë po ndodh në të gjashta bashkitë, ku njerëz me integritet nuk pranojnë të kandidojnë për Lulzim Bashën në këto zgjedhje, duke e detyruar këtë të fundit të kandidojë kush t’ia kërkojë.

Image

Kjo jo vetëm për faktin se e dinë që humbjen e kanë të sigurt më Bashën, por edhe se e dinë fare mirë se pjesa më e madhe e anëtarësisë është larguar prej tij, duke e bërë kështu fushatën të pamundur.

Standart /

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s