Kategori
Uncategorized

RUSIA KËRCËNON SIGURINË – Kokalari: THUAJNI PO NATO-s.

EPP /Arba Kokalari /

❗️Tani për tani, Evropa po përballet me krizën më të madhe të sigurisë në një kohë të gjatë. Kur Rusia është në prag të pushtimit të Ukrainës dhe nxitjes kundër Suedisë, ne duhet të ndihmojmë të mbrojmë lirinë tonë dhe të forcojmë sigurinë në Detin Baltik dhe në Evropë.

Suedia duhet të anëtarësohet në NATO.


✅Ndaloni gazsjellësin Nord Stream 2. Rimerrni fuqinë mbi furnizimin me energji të Putinit në BE.
BE-ja duhet të qëndrojë e bashkuar dhe të investojë në forcimin e aftësive evropiane të mbrojtjes.

Suedia duhet të respektojë parimet tona se siguria ndërtohet më së miri së bashku me të tjerët – jo t’i lërë rrugë Rusisë.

👆Qeveria duhet të vendosë sigurinë suedeze përpara konflikteve të brendshme të socialdemokratëve dhe t’i thotë po anëtarësimit në NATO!

RYSSLAND HOTAR SÄKERHETEN – SÄG JA TILL NATO

❗️Just nu står Europa inför den största säkerhetspolitiska krisen på länge. När Ryssland är på gränsen till att invadera Ukraina och hetsar mot Sverige måste vi bidra till att skydda vår frihet och stärka säkerheten i Östersjön och i Europa.

Det är dags att Sverige står upp mot Putin och visar att det är i allianser för frihet och demokrati vi hör hemma.

✅Sverige måste gå med i Nato.

✅Stoppa gasledningen Nord Stream 2. Ta tillbaka makten över EU:s elförsörjning från Putin.

✅EU måste stå enat och satsa på stärkt europeisk försvarsförmåga.

Sverige måste leva upp till våra principer om att säkerhet bäst byggs tillsammans med andra – inte vika för Ryssland.

👆Regeringen borde sätta svensk säkerhet före socialdemokratins interna konflikter och säga ja till ett Natomedlemskap!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s