Kategori
Uncategorized

Liria nuk zhvillohet në bunker, Lul!

Nga Enver Bytyçi /

Halli i demokrateve nuk eshte Sali Berisha, sic thote Lul Basha!

▪️Halli i demokrateve eshte Luli vete, sepse anetaresia e PD-se e di qe Berisha nuk ndryhet e mbyllet brenda me dyer e brava te blinduara! ▪️Nuk fshihet ne bunker per t’u ik demokrateve! ▪️Halli i demokrateve eshte Luli vete, sepse asnje te ardhme nuk ka me kete kukull te George Sorosi-t, qe nuk guxon as Aleksander Vuciqin ta permende nga frika e Sander Sorosit!

Nderkohe:

▪️Eshte hera e pare ne histori qe nje kryetar partie nuk njeh partine e vet.

🔺Kete po e ben Lulzim Basha!

▪️Eshte hera e pare ne histori qe nje kryetar partie nuk iken, kur anetaresia e perze me vote!

🔺Kete e ben Lulzim Basha!

▪️Eshte hera e pare ne histori qe nje kryetar partie mbrohet me forca te armatosura nga frika e anetaresise se tij! 🔺Kete e ben Lulzim Basha!

🔺Eshte unike dhe e paprecedente qe kryetari i partise korrupton disa funksionare te emruar te tij dhe me keta mban peng partine e vet!

▪️Eshte hera e pare ne histori kur nje kryetar partie ka per mision shkaterrimin e partise qe e drejton per llogari te biznesit te tij me pushtetin e narko-shtetit dhe organizata te tilla si George Soros!

🔺Edhe kete e ben Lulzim Basha!

Me daten 8 janar nuk proteston Sali Berisha, protestojne rreth 44 mije demokrate qe kane votuar shkarkimin e Lulzim Bashes, e te cileve Lulzim Basha nuk iu bindet!

Prandaj ata do ta marrin Lulin per dore e do ta nxjerrin pertej hekurave qe po saldon rreth e rrotull partise se lirise!

Liria nuk zhvillohet ne bunker, Lul!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s