Kategori
Uncategorized

Berisha: Darka Basha-Veliaj-Balla për interes të Ramës! Aty u vendos që të nxirreshin listëpagesat

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të rënda në drejtim të Bashës, Veliajt dhe Ballës, duke i quajtur një konglomerat bashkëpunimi mes tyre.

Në studion e ‘Të Paekspozuarit’, Berisha sqaroi se kjo çështje ka vluar më parë por shkaku kryesor i nxjerrjes së tij është për ti shpëtuar kokën Ramës dhe shpurrës së tij, por edhe për të shkëputur vëmendjen nga kriza në PD.

Berisha:

Mbas emisionit po shkonte për ngushëllim.

Ky po shkonte në darkë me Veliajn dhe Ballën, por kjo nuk qëndron, kjo është një histori si e ngjalave. Kemi të bëjmë më një konglomerat, një bashkëpunim të tyre.

Të dhënat dolën pas darkës te Irfan Hysenbelliu.

Rakipi:

Sipas informacioneve të mia, skandali me të dhënat e listëpagesave vjen nga Basha për të hequr interesin nga zhvillet në PD. Hakimin e ka bërë dikush tjetër por ndarjen me what’s upp e ka nxjerrë Basha.

Berisha: Ky është një superskandal dhe unë jam për dorëheqjen e Edi Ramës.

🔺Është e vërtetë se ka vluar më parë por shkaku kryesor i nxjerrjes së tij është për të zevendësuar hajdutin me thes, nga Agaçi dhe Rama apo hajdutin Arben malavita.

🔺Për të thënë që nuk jemi vetëm ne por edhe këta të tjerët kanë vjedhur.

🔺Darka me qilime është e sigurtë që vendimet janë marrë atje.

🚫Po shkonte çështja te Rama.

🔺Koka ishte një hajdut i dobishëm por në këtë mes kjo mbyllej sepse Basha nuk guxoi, ka mbajtur një qëndrim shumë të dyshimtë me inceneratorët.

🔺Te darka me Veliaj dhe Ballën, aty u bë marrëveshja sepse edhe kjo kriza e PD zvogëlohej.

🔺Por ata kanë pasur qëllim heqjen e akuzave nga Rama.

🔺Drejtoresha e AKSHI-t e papërgjeshme ka rritur me 15 herë prokurimet sekrete.

🔺Tani Rama kërkon të shpëtojë kokën e vetë dhe të sakrifikojë Beqjen.

🔺Kompania e tij siguron nga ana teknike paprekshmërinë e të dhënave të AKSHI-t ose është baxhanaku i Ramës është famoz, pasi të paktën nja 15 tendera i ka fituar

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s