Kategori
Uncategorized

Sa gjynahe ke me demokratët o Lulzim Basha

Nga Hamza Hatika, gazetar

Sali Berisha, zgjodhi Air Abanian per kuvendin e tij dhe aty ishin mbi 10.000 pjesmarres! Votuan per shkarkimin e Lul Bashes ne 11 Dhjetor, 4446 delegate.

Ata edhe me pare e deklaronin ne grup dhe me lista voten hapur per Berishen. Por kjo nuk ndodhi me delegatet e Bashes…?

Ky, me 5004 delegate sipas tij, zgjodhi Pallatin e Kongreseve me 1980 karrike ne 18 Dhjetor. Kuvendi Kombetar, ka 7600 anetare.

A mundet qe keta zonja e zoterinj, te rinj e te reja, ti ftojne si Berishen dhe Bashen ne nje rivotim, duke dale se bashku ne Air Albania e te votojne haptasi rizgjedhjen e tyre?!

Kjo maratone fjalesh e kinokomedie bravash, kamerash, shkelma dyersh e vaji shkallesh do te mbyllej me dinjitet sa burrnor, aq edhe demokratik. Berisha, Basha, populli mbare me mediat live do te njohin realisht kush jane me te votuarit si kryetare nga te 7600 delegatet.

Kjo do te ishte edhe transparenca me maksimale dhe e munguar nga Partia Demolratike qe do te ridemokratizohet perfundimisht dhe do te eleminohet precedenti i munguar me pseudokukullat kandidate.

Hamza Hatika

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s