Kategori
Uncategorized

Kerkesa e Prokurorisë së Belgjikës ndaj Lulzim Bashës për çështjen ‘Toyota Yaris’

Kërkesë gjyqësore për çdo autoritet kompetent në Shqipëri për qëllimin e mëposhtëm:

1. Për të proceduar ose për të organizuar procedimin e dëgjesës në rrethana në cilësinë e dëshmitarit Lulzim Bashën, si është informuar ai për ardhjen e parave të cilat janë këto informacione të sakta nga kush hetim.

2. Të më informojë nëse është hapur një dosje pas deklaratave të Lulzim Bashës dhe nëse po të më dërgojë një kopje.

3. Të na dërgojnë në afatin më të shkurtër këtë kërkesë gjyqësore ndërkombëtare të shoqëruar me dokumente mbi ekzekutimin e saj.

4. Për të proceduar në çdo hap të nevojshëm në shfaqjen e të vërtetës.

Informacionet e kërkuara nuk janë me qëllim fiskal dhe ju lutem ti jepni kërkesës sonë rëndësinë e urgjencës së madhe.

Redaktuar dhe firmosur në Bruksel në kabinetin tonë

Emri i Prokurorit dhe data 30/ 04/ 2019/ .

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s