Kategori
Uncategorized

Presidenti i nderit të VATRËS : Yuri Kim . Shkatërrove marrëdhëniet Shqipëri-SHBA, po harxhon taksat e mija në Tiranë duke…

Agim Rexha

Presidenti i nderit të organizatës VATRA në SHBA, Agim Rexha ka lëshuar akuza të forta ndaj ambasadores së SHBA në Tiranë, teksa ka folur nga foltorja virtuale e Doktor Sali Berishës me shqiptaroamerikanët, në Nju Xhersi.

Zoti Rexha e akuzoi më tej ambasadoren Kim për shkatërrimin e zgjedhjeve të lira të 25 prillit.

”Nuk mund të pranoj sjelljen jo-diplomatike të ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, e cila e ka identifikuar dhe njësuar veten me një palë politke në Tiranë. Ndjehem i fyer që një amerikane, njësoj si fëmijët e mi bij emigrantësh në natyralizuar në këtë vend, sillet në Tiranë jo si përfaqësuesja ime, por si një governatore e një agjencie private.

” I bëj thirrje dhe lutje Lulzim Bashës nga SHBA, që të respektojë vullnetin e shumicës së demokratëve dhe të marrë pjesë në kuvendin e 11 dhjetorit, përndryshe të japë dorëheqje të menjëhershme. Ne nuk duam të ndodhë me PD-në ajo që ndodhi me LDK-në pasi Rugova ndërroi jetë. Ne duam një PD të fortë dhe një PD e fortë është Shqipëria demokratike, Kosova më e fortë, shqiptarët në të gjitha viset që janë, më të fortë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s