Kategori
Uncategorized

Rama-Basha, dhe bashkë grabitja e shqiptarëve .

Faktet!

Bashkë_Grabitja e shqiptarve nga hartuesit e marreveshjes së zezë të 17 majit 2017

🔺Erion Isufi, kunati i Lulzim Bashës, njëkohësisht themelues i “Landmark Comunications”.

🔺Themeluesi i “Moveo Albania”, kompania qe qeveria e Edi Ramës i ka lidhur marrëveshjen 2 miliardë dollarëshe,per rimodelim te portit turistik te Durresit.

🔺Ajo qe shkakton skandalin me te madh eshte :

🔺Falja e 100, hektare toke kesaj kompanie e cila do perdoret per ngritjen e hoteleve dhe qendrave tregetare nga nje tjeter kompani ndertimi e kunatit te Lulzim Bashës…….vijon…

Gazetari F. Veliu / USA

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s