Kategori
Uncategorized

Sot në qytetin liqenor, e pashë fitoren në sy.

Per here të parë mbas kaq vitesh, unë pashë përherë të parë bashkë …

Pashë bashkë, miqtë e mij, ish studentë të dhjetorit,

Pashë bashkë miqtë e mij, themelues të Partisë Demokratike.

Pashë bashkë, miqtë e mij qëndrestarë.

Pashë bashkë, drejtuesit e degëve të Partisë Demokratike ndër vite, krah njëri tjetrit në “Foltoren” e demokratëve.

Në “Foltoren” e lirë të qytetarëve të lirë.

Dikur e vogël i çonte lule në tribunë !
Jeta Kamberi /
Studentia ekselente e mjekësisë perkrah liderit Sali Berisha …

“Foltorja” na ribashkoj të gjithëve!

Foltorja” i bashkoj përsëri njerzit e lirë të lirisë .

“Foltorja” bashkoj përsëri ata që i dhanë më shumë se kushdo Partisë Demokratike.

“Foltorja” bashkoj intelektualët që vetë Basha, i përçau dhe i largoj me marifet pak nga pak nga Partia Demokratike.

Sot pashë njerës të qeshur, qytetarë dhe demokratë të bashkuar.

Sot pashë miqtë e mij !

Pashë ata që së bashku i kemi vënë shpatullat Partisë Demokratike në ditet e saj më të vështira.

Sot pashë intelektualë të nderuar të qytetit liqenor pjesmarrës të “Foltores” qytetare.

Sot pashë ish të përndjekur që ndjejnë dhe presin rikthimin e demokracisë.

Irjat Hyka,
ish student i Dhjetorit, dhe ish drejtues i degës së PD Pogradec.
Renato Preza,
Ish drejtues i degës së PD Pogradec
Musa Molla,
Kontribues dhe qëndrestar i Partise Demokratike nga krijimi i saj.
Bashkim Myrtezai , drejtues i Partiae Demokratike

Qyteti im !

Qyteti liqenor, qyteti i intelektualëve.

Qyteti i Mitrushit dhe Lasgushit sot ishte dhe kishte festë.

Mbas kaq kohesh perçarje dhe largime politike dhe klanore…

“Foltorja”

I ribashkoj përsëri të gjithë demokratet dhe vlerat e tyre demokratike .

Sot “Foltorja” nisi bashkimin e fitores …

Zonja Evi
Kokalari, aktivistja shqiptare ne SHBA

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s