Kategori
Uncategorized

Sonte vertete do ngre dolli

Urviola Gjata /

Sonte vertete do ngre dolli

u zgjova e sheruar nga plaget

me behet ilaç çdo pike qe pi

per shpirtin qe kerkon te laget

Jo, s’dihem bosh e s’kam asnje peng

jam e qete si lengu ne gote

ka plot te keqija dhe te mira ne jete

po shpirti im veç te mira provofte

Sonte vertete do ngre dolli

u zgjova e sheruar nga plaget

me behet ilaç çdo pike qe pi

per shpirtin qe kerkon te laget

Jo, s’dihem bosh e s’kam asnje peng..

Me late pa ngrene dhe s’u ngopet

Ma moret urine dhe me rropet

Me late pa pire dhe s’iu mjaftoi

Ma moret etjen te kroi

Me late pa gjume dhe s’u ngopet

Me lodhet shume dhe më rropet

Me late vetem…. e tepruat

M’i vodhet rruget dhe u larguat.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s