Kategori
Uncategorized

Ne luftuam për ndryshim, por ju na sollet në krye njerëz me zero kontribut. Me zero investim në PD. Na solle “miket” e partisë, na solle “tregëtarët” e selisë.

Mimoza Rexhvelaj /

Mimoza Rexhvelaj /

Në këtë jetë është e vështirë të përballesh me të vertetën, sidomos kur ajo është kokëfortë, bindëse, bazuar me fakte konkrete.

Në zonën time janë firmos 90% e formularve dhe kjo përkthehet në njëmijë shuplaka Lul. E di pse?

Jo nuk e di, po ta them me gjuhë të thjeshtë, e di që do ta sjellin shkrimin tim. Uroj ta lexosh siç duhet.

🔺Na ke zhgënjyer.

🔺Na ke prerë në besë.

🔺Nuk na e ke vlersuar kontributin.

🔺Ke shkelur mbi sakrificat tona.

🔺Na i shite lirë kauzat…

🔺Na ke larguar nga çdo strukturë.

🔺Na e ke vrarë krenarin deri në atë pikë sa nga fundi i shpirtit po na e nxjerr;” Ik!”

Ne luftuam për ndryshim, por ju na sollet në krye njerëz me zero kontribut. Me zero investim në PD. Na solle “miket” e partisë, na solle “tregëtarët” e selisë.

Ulu Lul, ulu me këmbë në tokë. Reflekto!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s