Kategori
Uncategorized

Ambasadori Nesho: Është vrarë vota, gjëja themelore e demokracisë.

Ambasadori Nesho:

Nesho thekson se kryeministri shqiptar kërkon që të konfliktojë opozitën e Shqipërisë me Amerikën.

“Kemi proces që ka nisur për të shkatërruar opozitën, se ka nisur më herët, nuk ka ardhur me vendim të fundit të Sekretarit Blinken. Më antiamerikane është pozita me zotin Rama, që kërkon të fusë në konflikt opozitën me SHBA. Amerikën e pranon edhe e majta edhe e djathta. U kap shteti dhe janë prishur të gjitha balancat në vend. Berisha në Fier ishte shumë racional. Nuk është çështja jemi me Berishën apo SHBA-të. Berisha po thotë se nuk ka votim nga baza e PD-së për të. Është vrarë vota, gjëja themelore e demokracisë.

Amerika është frymë,

Eshte vendi më i përsosur, sepse ka kurajon që të thotë se edhe gabova.

Ka lobistë, që janë të pangopur.

Duhet pranuar presioni për të marxhinalizuar Berishën?

Mendoj se presioni vjen nga lobingu i Ramës, që Shqipëria të jetë e përçarë e këtë e kërkon Rusia etj.

PD është në të drejtën e Zotit që të mos ketë presion.

Po goditet lideri historik i tranzicionit në Shqipëri”, deklaron Nesho.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s