Kategori
Uncategorized

Baza e PD , por edhe e gjithe PD , nuk ka asnje lidhje me antiamerikanizmin. PD u krijua dhe është nje parti pro perendimore, kunder trashegimise komuniste.

The PD base, but also the entire PD, has nothing to do with anti-Americanism. The DP was formed and is a pro-Western party, against the communist legacy.

Ambasador Vili Minarolli .

The PD base, but also the entire PD, has nothing to do with anti-Americanism. The DP was created as a pro-Western party, against the communist legacy, which had in its philosophy the denial of any value of a democratic society. exiled only because they wanted a free, democratic homeland and were pro-Western and pro-US.

In this legacy, love for the US and the values of American democracy have been the only path and desires of the DPA base.

Baza e PD , por edhe e gjithe PD , nuk ka asnje lidhje me antiamerikanizmin.

PD u krijua si nje parti pro perendimore, kunder trashegimise komuniste, qe e kishte ne filozofine e saj mohimin e cdo vlere te shoqerise demokratike.

Per me teper baza e palekundur e PD perbehej dhe perbehet nga perfaqesuesit e atyre familjeve qe u pushkatuan, burgosen dhe internuan vetem sepse e donin nje atdhe te lire , demokratik dhe ishin pro perendimit dhe SHBA.

Ne kete trashigimi, dashuria per SHBA dhe vlerat e demokracise amerikane kane qene rruga dhe deshirat e vetme te bazes te PDSH.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s