Kategori
Uncategorized

Ambasador Minarolli: Nuk mundet Rama duke ndryshuar kryetarin !

Rama jo vetëm i vodhi votat, por ai dhe banda e tij në pushtet realizuan një masakër elektorale.

Partia Demokratike në këtë fushatë, kishte përballë jo nje kundershtar politik, as një bandë hajdutësh, apo një grup të strukturuar kriminal.

Partia Demokratike në këtë fushatë elektorale, kishte një Mafie shtet, në pushtet.

Partia Demokratike, tashme duhet te kete nje dhe vetem nje mision:

Ajo duhet te vertetoje ne menyre institucionale masakren zgjedhore.

Partia Demokratike, paralelisht duhet te qartesoje shqiptaret qe vullneti i tyre u tjetersua.

E nëse….

Institucionet do te heshtin, sic po duken edhe nga bllokimi qe po bejne…

Atehere Partia Demokratike ka pune me shqiptaret qe te angazhohen ne ate perpjekje qe bejne te gjithe popujt ne kerkim te lirise dhe demokracise.

Revolucion Demokratik.

Revolucion dhe bashkim që nuk mund ta bëjnë dot ish ofiqaret dhe kolltugofaget, por lideri.

Ndaj stop luftes personale per lider…

Partis Demokratike e ka liderin e saj.

Ndaj sot me shumë se kurre PD-së i duhet bashkim, dhe perballje me mafien ne pushtet..

Postimi i plotë i Ambasador Vili Minarollit.

Ish deputet dhe drejtues i lartë Partise Demokratike.

-Nuk mundet Rama duke ndryshuar kryetarin. -PD tashmè duhet te kete vetem nje mision: te vertetoje ne menyre institucionale masakren zgjedhore dhe paralelisht te qartesoje shqiptaret qe vullneti i tyre u tjetersua. -Neqoftese institucionet do te heshtin, sic po duken edhe nga bllokimi qe po bejne, atehere PD ka pune me shqiptaret qe te angazhohen ne ate perpjekje qe bejne te gjithe popujt ne kerkim te lirise dhe demokracise.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s