Kategori
Uncategorized

HETIME E DËNIME TË REJA POLITIKE TË KREUT TË SPAK, ARBEN KRAJA, ISH HETUES I DIKTATURËS KOMUNISTE

Si ka mundësi që Autoriteti i Rrënimit të Dosjeve për ish-Sigurimin e Shtetit e ka nxjerrë të pastër në Veting këtë hungërues të Diktaturës!? Si ka mundësi që AIDSSH i numëron (dhe i justifikon) Arben Krajës vetëm rastin e të rinjve Luçi e Bizi? I njeh dosjet Autoriteti i Dosjeve apo e ka fshehur me qëllim këtë rast? Dhe, interesante: me çfarë qëllimi? Apo që të bëhej kreu i SPAK-ut pikërisht një prej qenve që ka këputur zinxhirin e Diktaturës komuniste për të kafshuar tashmë në hapësirën e shoqërisë me institucione demokratike?

Dhe sa demokratike është kjo metodë bizarre?

Shkruan Agron Tufa /


Ndonjëri prej dalëzotësve të Krajës, kaloi nga mohimi total në relativizim, duke e minimizuar rolin e Arben Krajës vetëm me rastin e të rinjve shkodranë Luçi dhe Bizi.
Tani publikut po i servirim dokumenta me firmën e Krajës, ku dëshmohet se rasti i Luçit dhe Bizit nuk ka qenë rast i vetmuar! Ka dhe raste të tjera, që do t’i publikojmë më vonë, për t’u përsheshur turinjtë “avokatëve të djallit”.
Në këto dokumenta shihet se Partia i ka ngarkuar Arben Krajës hetues (sot kreu i SPAK), gjuetinë e shtrigave mbi rininë shkodrane. Dhe kur se! Pasi mijëra shqiptarë kishin thyer barrierat e ambasadave dhe ishin larguar drejt Europës ‘kapitaliste’. Pra, në fund të korrikut 1990! Dhe me çfarë egërsie!
Viktima tjetër e hetuesit komunist mizor Arben Kraja, është 22 vjeçari shkodran Andrea Daija, të cilin e ka torturuar dhe detyruar të firmosë se ka pasur në plan tentativë për arratisje.


Një pjesë e dosjes ku protagonist është Arben Kraja hetues, e keni më poshtë.
Një gjë na ngelet si gjithmonë mister:
Si ka mundësi që Autoriteti i Rrënimit të Dosjeve për ish-Sigurimin e Shtetit e ka nxjerrë të pastër në Veting këtë hungërues të Diktaturës!? Si ka mundësi që AIDSSH i numëron (dhe i justifikon) Arben Krajës vetëm rastin e të rinjve Luçi e Bizi?

I njeh dosjet Autoriteti i Dosjeve apo e ka fshehur me qëllim këtë rast? Dhe, interesante: me çfarë qëllimi? Apo që të bëhej kreu i SPAK-ut pikërisht një prej qenve që ka këputur zinxhirin e Diktaturës komuniste për të kafshuar tashmë në hapësirën e shoqërisë me institucione demokratike?
Dhe sa demokratike është kjo metodë bizarre?
O vëllezër! Nuk mund ta bëjnë drejtësinë këta kainë! Ata duhet të japin llogari në bankën e akuzës! Diktatura e Re e Rilindjes do të bjerë me turp dhe simahorët e Diktaturës së Vjetër duhen spastruar pa mëshirë, tok me mekanizmat që na i sollën në krye.
Urgjentisht!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s