Kategori
Uncategorized

Mjaft e privatizuat shtetin moreeee ej!

Nga Artan Fuga

——————————————–
E tmerrshme! Ky politikani, çun i urtë, urt e butë e plot tigani, paska rregjistruar gjithë ata troje, kurse pronarët e ligjshëm nuk marrin kurrë toka por gurë në trastë. 

Nuk më duhet ligjshëm pa ligjshëm!

Cfarë bëhet kështu moooooo?

Turp nuk keni moooo!

E çfarë më duhet që shefin e kadastrës a ku e di unë në Berat e fute në burg?

30 vjet ardhje rrotull mileti!

Dhe trojet i rregjistron politikani. Dhe në konferencë me gazetarët na thuhet se këtë çështje e vendos familja jonë politike.

Akoma presim sa të mblidhen familja?

Jo po bëni takim me prindër!

Kjo është vjedhje kolektive që nuk ke gjykatë, zyrë, agjenci shtetrore që zgjidh. Të gjithë gënjejnë! 

Ata gënje ne voto!
Ata vidh ne puno!
Ata rregjistro, ne fry sytë! 

Ore jam në ëndërr apo këtu jemi në Mars? 

Ore mjaft privatizuat shtetin moreeee ej!

Se ca u mor vesh :

📌kap vota, 📌kap shtetin,

📌kap toka, 📌kap shtetin, 📌kap vota, 📌kap vota, 📌kap shtetin kam toka.

🔗Eshtë bërë si valle myzeqare, a dropullite a ku dreqin e di unë!

Tuuuuuuurp

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s